Puzzle do Ozobota - zestaw podstawowy

Puzzle do Ozobota - zestaw podstawowy

Puzzle do Ozobota w prosty sposób umożliwiają poznanie świata robotów poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Dzięki wciągającej zabawie dzieci aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie.

Darmowy kurs
Rozpocznij teraz

Drewniane puzzle do Ozobota

Mamy przyjemność podzielić się z Wami naszym nowym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się pomocy dydaktycznej jaką są Drewniane Puzzle do Ozobota. Zapewne nie będziemy naginać prawdy, jeśli stwierdzimy, że puzzle zna każdy. Będąc dzieckiem, większość z nas spędzała długie godziny szukając odpowiednich elementów układanki, której celem jest odwzorowanie pewnego obrazu, schematu. Nie pomylimy się również jeśli powiemy, że każdy z nas miał na to swoją metodę, własny przepis… algorytm. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym, nieco odmiennym podejściem do tematu puzzli. Przedstawiamy świeże spojrzenie na łamigłówkę jaką są puzzle, która od pokoleń kształtuje umysły.

puzzle-0.jpg

Dołącz do kilku tysięcy nauczycieli biorących udział w programie www.uczymydzieciprogramowac.pl

Sprawdź jak pracują nauczyciele podczas zajęć i dzielą się radością programowania na grupie facebookowej #UczymyDzieciProgramować.

Program kursu:

  1. Co daje nam układanie puzzli?
  2. 96 drewnianych puzzli do Ozobota
  3. Wirtualne puzzle do Ozobota
  4. Programuj z Puzzlami
  5. Skrzyżowania i pierwsza komenda (zawróć na końcu linii)
  6. Wydajemy polecenia kierunkowe
  7. Zasady ruchu drogowego
  8. Podsumowanie