Certyfikowane webinary
czwartek
11
marca, 19:00

Kodowanie na dywanie... Zabawy językowe

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel poszukujący ciekawych aktywności, do wykorzystania na zajęciach rozwijających szeroko rozumiane kompetencje językowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przedstawimy aktywności nakierowane na rozwój kompetencji językowych w różnych aspektach, omówimy zabawy usprawniające komunikację, zabawy logopedyczne oraz gry utrwalające zasady ortograficzne, znajomość części mowy i części zdania.

czwartek
25
lutego, 19:00

Wiosenne kodowanie na dywanie...nowe aktywności

Webinar premium, na którym przedstawimy zakodowane zabawy, które będą idealne na wiosnę...w ruch pójdzie mata do kodowania, kolorowe kubki i krążki. Poznacie nowe rymowanki do układania na macie do kodowania obrazków, przedstawimy gry dydaktyczne związane z wiosennymi przysłowiami...a także specjalny scenariusz na powitanie wiosny.

wtorek
9
lutego, 19:00

Roboty edukacyjne bez tajemnic...metodyka wprowadzania robotów

Jeśli dysponujesz robotami edukacyjnymi i nie wiesz co z nimi zrobić, albo rozważasz kupno robotów i nie chcesz żeby „trafiły do szafy” to ten webinar jest dla Ciebie. Pokażemy, że zajęcia z robotami są ciekawe i wartościowe dla dzieci, jednocześnie nie muszą być ani trudne, ani kłopotliwe dla nauczyciela. Zainspirujemy do pracy z robotami, pokażemy gotowe, łatwe do zrealizowania pomysły na aktywności.

piątek
29
stycznia, 19:00

Do przodu, do tyłu, obrót...tworzymy kod przy pomocy symboli graficznych

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel wprowadzający elementy kodowania do swoich zajęć. Wytłumaczymy jak prawidłowo tworzyć program z wykorzystaniem symboli graficznych, jak wprowadzać dzieciom obroty, żeby były dla nich zrozumiałe. Jeśli nie wiesz do czego służą te „wszystkie strzałki”, nie rozumiesz dlaczego nie zawsze kierunek strzałki zgadza się z kierunkiem poruszania się bohatera, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

piątek
4
grudnia, 19:00

Genialne kodowanie - inspiracje nie tylko świąteczne

Chcesz tworzyć zadania w genial.ly, ale wydaje ci się to trudne i nie wiesz od czego zacząć? Znasz już genial.ly, ale nie masz pomysłu jak wykorzystać tę platformę przy tworzeniu zadań z kodowania? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś/eś tak, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie. O podstaw, przeprowadzimy Cię przez tworzenie materiałów z zakresu kodowania w genial.ly. Przygotujemy kilka uniwersalnych zadań. Pomysły ze szkolenia zdążysz wykorzystać jeszcze przed świętami, a potem będziesz do nich sięgać jeszcze wiele razy.

piątek
6
listopada, 19:00

Przedszkolak w świecie kodowania część II

Przedszkolak w świecie kodowania część II, to 3h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pierwsza część webinaru cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, druga będzie jej kontynuacją. Omówimy nowe aktywności, skupimy się głównie na zadaniach, które mogą zostać zrealizowane stacjonarnie lub przy minimalnej modyfikacji zdalnie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski.

czwartek
15
października, 19:00

Kodowanie w edukacji wczesnoszkolnej... baza pomysłów

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel pracujący z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Zaprezentujemy aktywności rozwijające różne kompetencje: matematyczne, językowe, społeczne. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę w szkole, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, w sytuacji kiedy nie masz dostępu do specjalistycznego sprzętu, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

czwartek
17
września, 19:00

Przedszkolak w świecie kodowania

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pokażemy, że zajęcia z kodowania nie muszą być dla nauczyciela trudne do zorganizowania i mogą być bardzo atrakcyjne dla dzieci. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie adaptacji, w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski

środa
19
sierpnia, 19:00

Kodowanie na dywanie - bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
14
sierpnia, 19:00

Kodowanie na dywanie - kształtujemy kompetencje kluczowe

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

poniedziałek
22
czerwca, 19:00

Kodowanie na dywanie jako innowacja pedagogiczna

Certyfikowany webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby wprowadzić innowację pedagogiczną opartą o „Kodowanie na dywanie”. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
5
czerwca, 19:00

Kodowanie na dywanie... Uniwersalne gry i zabawy

Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków. Czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie. Swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi i swoimi pomysłami na naukę i zabawę kodowaniem podzieli się Anna Świć. Webinar poprowadzi wspólnie z Rafałem Mitkowskim.