Certyfikowane webinary
czwartek
27
stycznia, 19:00

Webinar Premium Scratch Junior, genial.ly…wirtualne rozwiązania - "Ścieżka Kodowania"

„Scratch Junior, genial.ly…wirtualne rozwiązania”, to webinar, na którym dowiesz się, w jaki sposób można wykorzystać aplikację Scratch Junior i platformę genial.ly na zajęciach zawierających elementy kodowania. Poznasz przykładowe rozwiązania, które w łatwy sposób zmodyfikujesz pod swoje potrzeby i pod potrzeby swoich dzieci.

czwartek
13
stycznia, 19:00

Webinar Premium 30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym przedstawimy propozycje aktywności z wykorzystaniem robotów GeniBot i Ozobot. Pokażemy jak krok po kroku wprowadzać roboty do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak maksymalnie wykorzystać ich funkcjonalności, także te mniej popularne.

piątek
17
grudnia, 19:30

Webinar Premium Kodowanie w klasach 1-3…rozkład materiału na II semestr - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym zostanie przedstawiony przykładowy rozkład materiału na drugie półrocze z podziałem na klasę pierwszą, drugą i trzecią. Trenerka pokaże aktywności łatwe do przeprowadzenia z uczniami, a przy tym lubiane przez dzieci i uwzględniające treści z zakresu różnych edukacji. Będzie kodowanie na edukacji językowej, matematycznej i przyrodniczej.

czwartek
16
grudnia, 19:30

Webinar Premium Zakodowany przedszkolak… Rozkład materiału na II semestr - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym zostanie przedstawiony przykładowy rozkład materiału na drugie półrocze z podziałem na wszystkie grupy wiekowe w przedszkolu. Trenerka pokaże aktywności łatwe do przeprowadzenia z przedszkolakami, a przy tym lubiane przez dzieci i uwzględniające tematykę zajęć realizowaną w drugim semestrze.

piątek
3
grudnia, 19:00

Webinar Premium Zakodowana zima…inspiracje na zimowe zabawy - "Ścieżka Kodowania"

Zimowe zajęcia, to szczególny czas… Pełen magii, wyjątkowej atmosfery… Tematy realizowane w grudniu i styczniu idealnie połączą się z kodowaniem. Mikołaj zgubił prezenty i potrzebuje pomocy? Nic trudnego, zagadki logiczne przyjdą z pomocą. Webinar przełożony z 2 grudnia.

czwartek
18
listopada, 19:00

Webinar Premium 30 uniwersalnych aktywności z matą do kodowania - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym poznasz sprawdzone zabawy edukacyjne z wykorzystaniem maty do kodowania. Webinar przełożony z 4 listopada. Krok po kroku przedstawione zostaną zabawy, które z powodzeniem wprowadzisz do zajęć ze swoimi dziećmi.

czwartek
21
października, 19:00

Webinar Premium Ruch, muzyka, prace plastyczne…zakodowany mały artysta - "Ścieżka Kodowania"

Zabawy ruchowe, aktywności muzyczne, zabawy plastyczne i kodowanie? Czy to można połączyć? Oczywiście… I to z korzyścią i dla dzieci i dla nauczyciela. Nauka kodowania to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia… ale też kreatywność, generowanie pomysłów, ruch i świetna zabawa.

czwartek
7
października, 19:00

Webinar Premium Od rytmów do pętli, od strzałek do funkcji - "Ścieżka Kodowania"

Scena, duszek, pętle, funkcje…z pozoru nie brzmi to dobrze…a tak naprawdę to wcale nie jest trudne, dodatkowo zrozumienie znaczenia tych pojęć pozwoli zupełnie inaczej podejść do nauki kodowania. „Od rytmów do pętli, od strzałek do funkcji” to webinar, na którym dowiesz się jak prawidłowo tworzyć kod offline, co to znaczy, że mata jest sceną, czym różni się duszek „z twarzą” od tego „bez twarzy” i czym różni się droga od kodu.

czwartek
23
września, 19:00

Webinar Premium 30 uniwersalnych pomysłów na zabawy z kolorowymi kubkami - "Ścieżka Kodowania"

Kolorowe kubki…narzędzie proste, łatwo dostępne, tanie, a przy tym dające moc możliwości wykorzystania na zajęciach zawierających elementy kodowania. Kolorowe wieże, sudoku, czy lubię nie lubię, to tylko niektóre z nich… Na webinarze pokażemy cały wachlarz „kubeczkowych” pomysłów. Będzie kolorowo, kreatywnie i radośnie.

czwartek
9
września, 19:00

Webinar Premium Zakodowana jesień... Inspiracje na jesienne zabawy - "Ścieżka Kodowania"

Szkolenie online, na którym trenerzy przedstawią jesienne zabawy zawierające elementy kodowania. Będą aktywności dla najmłodszych przedszkolaków i dla uczniów klas 1-3. Pojawi się mata do kodowania, pojawią się kubeczki, roboty edukacyjne i materiał naturalny, którego jesienią nie brakuje i który świetnie urozmaica dziecięce zabawy.

piątek
13
sierpnia, 19:00

Webinar Premium Kodowanie pomysłem na innowację… Zróbmy to razem- "Ścieżka Kodowania"

Myślisz o innowacji z kodowania, ale nie wiesz z czym się to dokładnie wiąże? Chcesz napisać i zrealizować innowację, ale boisz się, że nie podołasz, albo że realizowane zajęcia nie będą „wystarczająco innowacyjne”? Masz pomysł na innowację, ale potrzebujesz podpowiedzi i pomocy w jej opracowaniu? Jeśli na któreś z pytań odpowiadasz twierdząco, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

czwartek
1
lipca, 19:00

Kodowanie w klasach 1-3... Pewny krok w nowy rok szkolny

Szkolenie online, na którym trenerzy krok po kroku pokażą jak metodycznie wprowadzać elementy kodowania do zajęć dydaktycznych w klasach 1-3. Jak zaplanować swoją pracę, żeby starczyło pomysłów na cały rok, a nauka kodowania była procesem.

poniedziałek
14
czerwca, 19:00

Zakodowane przedszkole... Pewny krok w nowy rok przedszkolny

Zajęcia z kodowania, to rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów... To praca zespołowa, szukanie kompromisów, formułowanie argumentów... To rozwój uniwersalnych, kluczowych kompetencji, a przy tym nauka w ruchu, poprzez manipulowanie, doświadczanie i zabawę.

wtorek
1
czerwca, 19:00

Kodogranie... Gry planszowe na macie do kodowania

A gdyby tak zamienić matę do kodowania w dużą planszę do różnych gier? Uczyć strategicznego myślenia, utrwalać pojęcia matematyczne oraz wiedzę z zakresu różnych edukacji możemy w sposób budzący pozytywne emocje, poprzez zabawę, grając w różnego rodzaju gry... Webinar dla wszystkich osób, które chcą kreatywnie i efektywnie wykorzystać matę do kodowania nie tylko do zabaw z programowaniem w tle.

poniedziałek
26
kwietnia, 19:00

Przedszkolak i zakodowane zabawy na maj i czerwiec

Na webinarze przedstawimy aktywności zawierające elementy kodowania, które tematycznie nawiązywać będą do późnej wiosny/wczesnego lata. Pokażemy zabawy idealne na Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Rodziny. Podczas warsztatu online dowiesz się jak wykorzystać kolorowe kubki, matę, klocki, materiał obrazkowy, roboty edukacyjne do zorganizowania efektywnych i angażujących dzieci zajęć dydaktycznych.

poniedziałek
12
kwietnia, 19:00

Przedszkolak i zakodowana matematyka

Webinar premium, kierowany do nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich osób, które chcą kształtować kompetencje matematyczne u najmłodszych. Matematyka dla małego dziecka nie musi być ani nudna, ani trudna, wręcz przeciwnie, może być fascynującą przygodą. Kompetencje matematyczne możemy rozwijać w ruchu i w zabawie poprzez doświadczanie i manipulowanie przedmiotami. Przekonasz się, że mata do kodowania to narzędzie, które daje ogrom edukacyjnych możliwości, poznasz zupełnie nowe aktywności oraz nowe wersje najbardziej lubianych przez dzieci zabaw.

poniedziałek
29
marca, 19:00

Ja, ty, my... Kodowanie a rozwijanie kompetencji społecznych

Webinar premium, kierowany do wszystkich osób, dla których ważny jest rozwój społeczny dzieci, z którymi pracują. Pandemia, brak bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami, warunki, które dalekie są od optymalnych, to wszystko ma wpływ na zachowania naszych dzieci. Przedstawimy aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych, a także premierowo przedstawimy scenariusz zajęć z nowego innowacyjnego zestawu edukacyjnego, nakierowanego na rozwój kompetencji społecznych.

czwartek
11
marca, 19:00

Kodowanie na dywanie... Zabawy językowe

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel poszukujący ciekawych aktywności, do wykorzystania na zajęciach rozwijających szeroko rozumiane kompetencje językowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przedstawimy aktywności nakierowane na rozwój kompetencji językowych w różnych aspektach, omówimy zabawy usprawniające komunikację, zabawy logopedyczne oraz gry utrwalające zasady ortograficzne, znajomość części mowy i części zdania.

czwartek
25
lutego, 19:00

Wiosenne kodowanie na dywanie...nowe aktywności

Webinar premium, na którym przedstawimy zakodowane zabawy, które będą idealne na wiosnę...w ruch pójdzie mata do kodowania, kolorowe kubki i krążki. Poznacie nowe rymowanki do układania na macie do kodowania obrazków, przedstawimy gry dydaktyczne związane z wiosennymi przysłowiami...a także specjalny scenariusz na powitanie wiosny.

wtorek
9
lutego, 19:00

Roboty edukacyjne bez tajemnic...metodyka wprowadzania robotów

Jeśli dysponujesz robotami edukacyjnymi i nie wiesz co z nimi zrobić, albo rozważasz kupno robotów i nie chcesz żeby „trafiły do szafy” to ten webinar jest dla Ciebie. Pokażemy, że zajęcia z robotami są ciekawe i wartościowe dla dzieci, jednocześnie nie muszą być ani trudne, ani kłopotliwe dla nauczyciela. Zainspirujemy do pracy z robotami, pokażemy gotowe, łatwe do zrealizowania pomysły na aktywności.

piątek
29
stycznia, 19:00

Do przodu, do tyłu, obrót...tworzymy kod przy pomocy symboli graficznych

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel wprowadzający elementy kodowania do swoich zajęć. Wytłumaczymy jak prawidłowo tworzyć program z wykorzystaniem symboli graficznych, jak wprowadzać dzieciom obroty, żeby były dla nich zrozumiałe. Jeśli nie wiesz do czego służą te „wszystkie strzałki”, nie rozumiesz dlaczego nie zawsze kierunek strzałki zgadza się z kierunkiem poruszania się bohatera, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

piątek
6
listopada, 19:00

Przedszkolak w świecie kodowania część II

Przedszkolak w świecie kodowania część II, to 3h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pierwsza część webinaru cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, druga będzie jej kontynuacją. Omówimy nowe aktywności, skupimy się głównie na zadaniach, które mogą zostać zrealizowane stacjonarnie lub przy minimalnej modyfikacji zdalnie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski.

czwartek
15
października, 19:00

Kodowanie w edukacji wczesnoszkolnej... baza pomysłów

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel pracujący z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Zaprezentujemy aktywności rozwijające różne kompetencje: matematyczne, językowe, społeczne. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę w szkole, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, w sytuacji kiedy nie masz dostępu do specjalistycznego sprzętu, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

czwartek
17
września, 19:00

Przedszkolak w świecie kodowania

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pokażemy, że zajęcia z kodowania nie muszą być dla nauczyciela trudne do zorganizowania i mogą być bardzo atrakcyjne dla dzieci. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie adaptacji, w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski

środa
19
sierpnia, 19:00

Kodowanie na dywanie - bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
14
sierpnia, 19:00

Kodowanie na dywanie - kształtujemy kompetencje kluczowe

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

poniedziałek
22
czerwca, 19:00

Kodowanie na dywanie jako innowacja pedagogiczna

Certyfikowany webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby wprowadzić innowację pedagogiczną opartą o „Kodowanie na dywanie”. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
5
czerwca, 19:00

Kodowanie na dywanie... Uniwersalne gry i zabawy

Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków. Czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie. Swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi i swoimi pomysłami na naukę i zabawę kodowaniem podzieli się Anna Świć. Webinar poprowadzi wspólnie z Rafałem Mitkowskim.

Na stronie internetowej
wykorzystujemy pliki cookies.

Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji na temat plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności