Certyfikowane webinary
środa
10
stycznia, 2024

Webinar Premium Roboty edukacyjne i długopisy 3D - nowe pomysły

Wykorzystywanie na zajęciach takich narzędzi jak roboty edukacyjne czy długopisy 3D, może nie tylko podnieść ich atrakcyjność w oczach dzieci, ale również w realny sposób wpłynąć na ich efektywność. W jaki sposób wprowadzać je do zajęć, żeby nie były tylko gadżetem, a miały faktycznie wpływ na finalny kształt zajęć? Jak wykorzystywać roboty w przypadku licznych, a jak w przypadku kameralnych grup? W jaki sposób zadbać o omawiane narzędzia, żeby służyły nam przez długi czas? Podczas webinaru znajdziecie odpowiedzi na powyższe pytania. Znajdziecie też mnóstwo inspiracji na zajęcia z wykorzystaniem różnych robotów edukacyjnych i długopisów 3D.

środa
13
grudnia, 2023

Webinar Premium Pojęcia programistyczne krok po kroku

W jaki sposób zaprogramujemy bohatera „z twarzą”, a w jaki zaprogramujemy bohatera „bez twarzy”? Kiedy w programie należy użyć obrotów, a kiedy nie ma takiej potrzeby? Na jakich przykładach najłatwiej wprowadzić pojęcie pętli? Jak uniknąć najbardziej typowych błędów w nauce podstaw kodowania? Odpowiedzi na powyższe pytania poszukamy wspólnie z trenerką podczas webinaru, na który Państwa serdecznie zapraszamy.

środa
22
listopada, 2023

Webinar Premium Krok po kroku tworzymy zakodowane pomoce - gotowe szablony i pomysły

Webinar, na którym przekonacie się, że samodzielne tworzenie kart z zadaniami, czy pomocy obrazkowych nie jest trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności. Przygotowanie pomocy do zajęć nie musi być ani trudne, ani pracochłonne. Uczestnicząc w webinarze przekonacie się, że można to zrobić łatwo i bez dużych nakładów finansowych.

środa
8
listopada, 2023

Webinar Premium Edukacja matematyczna, językowa i społeczna - kodowanie sposobem na rozwój

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie idealnie sprawdzi się na edukacji matematycznej, językowej i społecznej. Wzbogacając zajęcia o elementy kodowania, nie tylko podnosimy ich atrakcyjność w oczach dziecka, ale jednocześnie rozwijamy uniwersalne kompetencje, takie jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej.

środa
18
października, 2023

Webinar Premium Jesienno - zimowe zakodowane zabawy

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie na macie do kodowania idealnie sprawdzi się zarówno w jesiennych, jak i zimowych miesiącach. Będzie kolorowo i inspirująco. W części webinaru poświęconej zimowym zabawom trenerka omówi przygotowany specjalnie dla uczestników webinaru kalendarz adwentowy.

środa
27
września, 2023

Webinar Premium Kodowanie na dywanie - Inspiracje na codzienne zajęcia

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie na macie do kodowania, to niekończąca się moc edukacyjnych możliwości. Poznacie proste, ale bardzo atrakcyjne zabawy, które pozwolą dzieciom rozwijać kompetencje matematyczne i społeczne. Logiczne zagadki, nowe pomysły na gry, to tylko część z tego co przygotowała dla was autorka webinaru.

środa
13
września, 2023

Webinar Premium Kodowanie pomysłem na innowację

Webinar, na którym przekonacie się, że wdrożenie innowacji opartej na kodowaniu wcale nie musi być trudne i pracochłonne. Nie wymaga też dostępu do wielu narzędzi. Zaproponowane aktywności na pewno spodobają się dzieciom, będą też łatwe do modyfikowania i łączenia z różnymi innymi zabawami.

środa
31
maja, 2023

Webinar Premium Kodowanie pomysłem na zajęcia otwarte

Dzień rodziny, zajęcia otwarte dla rodziców czy zajęcia, na których gościmy innych nauczycieli bywają powodem lekkiego stresu. Jaki temat wybrać, które aktywności zaproponować dzieciom, o czym pamiętać, żeby wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze, a co najważniejsze z korzyścią dla dzieci? Na te pytania odpowie nasza trenerka na najbliższym webinarze. Pokaże gotowe pomysły na zajęcia otwarte i różne uroczystości, w których ważną rolę odegra kodowanie.

środa
10
maja, 2023

Webinar Premium Coraz bliżej lato

„Coraz bliżej lato”, to webinar, na którym przekonacie się, że „letnie kodowanie”, to moc możliwości na zorganizowanie atrakcyjnych zajęć dla dzieci rozwijających logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i umiejętność pracy zespołowej. Aktywności pokazane na webinarze sprawdzą się nie tylko w pracy nauczycieli i edukatorów, ale również jako zabawy idealne do zrealizowania z dziećmi w domowym zaciszu.

środa
19
kwietnia, 2023

Webinar Premium Zakodowane aktywności

Webinar, na którym warto być jeśli szukasz sprawdzonych aktywności, które bez dużego nakładu pracy można zaproponować dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niezależnie od tego, czy stawiacie swoje pierwsze kroki w kodowaniu, czy uczycie kodowania już dłuższy czas, ten webinar będzie dla Was.

środa
5
kwietnia, 2023

Webinar Premium Kodogranie

Webinar, na którym przekonacie się, że mata do kodowania, to idealna plansza do różnych gier. Poznacie przykłady gier rozwijających różne kompetencje, zasady tworzenia gier na macie, dobre praktyki w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem gier. Webinar, na którym warto być jeśli szukacie nowych inspiracji na zajęcia z wykorzystaniem maty do kodowania.

środa
22
marca, 2023

Webinar Premium Zakodowana matematyka

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie i matematyka, to bardzo zgrany duet. Orientacja przestrzenna, przeliczanie elementów, porównywanie liczebności zbiorów, dodawanie i odejmowanie, to tylko niektóre z zagadnień, które będą bazą zaproponowanych aktywności.

środa
8
marca, 2023

Webinar Premium Wiosna pełna kodowania

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie świetnie sprawdzi się w połączeniu z wiosenną i świąteczną tematyką. W ruch pójdzie mata do kodowania, kolorowe kubki, klocki oraz różnorodny materiał obrazkowy. Propozycje zabaw offline dopełnią aktywności z robotami edukacyjnymi i długopisami 3D. Nie zabraknie też różnych gier planszowych, w które można zagrać na macie do kodowania.

środa
22
lutego, 2023

Webinar Premium Kodowanie całą grupą, zespołowo, indywidualnie

Webinar, na którym przekonacie się, że kodowanie świetnie sprawdzi się podczas zabaw przeprowadzanych zarówno całą grupą, zespołowo, jak i indywidualnie. Podczas szkolenia poznacie szereg zakodowanych aktywności, z podziałem na te, które można zrealizować w małych i dużych grupach. Każda z propozycji, to uniwersalna zabawa, którą w łatwy sposób można połączyć z każdą tematyką zajęć. Wszystkie razem stworzą bank pomysłów dobrych na każdą okazję.

czwartek
26
stycznia, 2023

Webinar Premium Roboty edukacyjne bez tajemnic - Ścieżka kodowania

Webinar, na którym przekonacie się, że roboty GeniBot i Ozobot można wykorzystywać na zajęciach z zakresu różnych edukacji. Świetnie sprawdzają się w przypadku młodszych uczniów (kodowanie przy pomocy kart, kodowanie przy pomocy sekwencji kolorów), jak i w przypadku starszych uczniów (programowanie w ozoblockly, w Scratch 3.0).

środa
25
stycznia, 2023

Webinar Premium Roboty, aplikacje, długopis 3D - Ścieżka kodowania

Webinar, na którym trenerka krok po kroku przedstawi przykładowe aktywności z wykorzystaniem robotów GeniBot, Sphero Indi oraz robotów Ozobot. Podpowie jak pracować z robotami w małych, a jak w licznych grupach. Jak przygotować zajęcia, żeby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii. W trakcie webinaru przedstawione zostaną również pomysły na wykorzystanie długopisów 3D, oraz propozycje łączące roboty z długopisami.

czwartek
12
stycznia, 2023

Webinar Premium Aplikacje i strony internetowe, z których warto korzystać - Ścieżka kodowania

Na zajęciach zawierających elementy kodowania, poza matą, kubkami, krążkami i innymi pomocami offline warto też wykorzystywać różne aplikacje. Część z nich jest bezpłatnych i bardzo intuicyjnych. Na webinarze trenerka pokaże te, które jej zdaniem idealnie sprawdzą się w edukacji wczesnoszkolnej.

środa
11
stycznia, 2023

Webinar Premium Zakodowana muzyka - Ścieżka kodowania

„Zakodowana muzyka”, to webinar, na którym przekonacie się, że zajęcia muzyczne i kodowanie mogą iść ze sobą w parze. Kolory, kształty i symbole graficzne posłużą do stworzenia kodu, który następnie przełożony zostanie na muzykę. Dźwięki wygrywane na samodzielnie stworzonych przez dzieci instrumentach wykorzystane zostaną do zakodowanych zabaw ruchowych.

środa
21
grudnia, 2022

Webinar Premium Strzałki, pętle i obroty… Tworzymy program offline - Ścieżka kodowania

Do przodu czy do góry? Obrót wykonujemy w miejscu, czy przenosi nas z pola na pole? Co to jest pętla i jak wytłumaczyć jej rolę w programowaniu uczniom? Na najbliższym webinarze zajmiemy się odpowiedziami na te właśnie pytania. Zaczynając od podstaw teoretycznych i dokładnego omówienia zasad przejdziemy do praktycznych przykładów pokazujących wykorzystanie aktywności polegających na tworzeniu programu offline na zajęciach z zakresu różnych edukacji.

środa
30
listopada, 2022

Webinar Premium Strzałki bez tajemnic... Tworzymy kod - Ścieżka kodowania

W prawo, czy w lewo? Trzy, czy cztery kroki? Na macie, czy poza matą? Jak usadzić dzieci podczas zajęć ze strzałkami? To pytania, które pojawiają się często podczas wprowadzania kodowania do zajęć z przedszkolakami. Na najbliższym webinarze odpowiemy na każde z nich i pokażemy jak metodycznie wprowadzać kodowanie do zajęć w przedszkolu. Wytłumaczymy jak wykorzystywać strzałki, jak ułatwić sobie pracę z nimi i jak nie popełniać typowych błędów.

czwartek
10
listopada, 2022

Webinar Premium Kodowanie i edukacja przyrodnicza - Ścieżka kodowania

Webinar, na którym nasza trenerka zaprezentuje bank pomysłów na połączenie kodowania i edukacji przyrodniczej…zjawiska atmosferyczne, ciekawe zakątki Polski i świata, budowa roślin, zwyczaje zwierząt, to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone na webinarze.

środa
9
listopada, 2022

Webinar Premium Zakodowana zima w przedszkolu - Ścieżka kodowania

Webinar, na którym nasza trenerka przedstawi propozycja uniwersalnych zabaw zawierających elementy kodowania idealnych na zimowe miesiące. Zakodowane zimowe historyjki obrazkowe, gra planszowa z Mikołajem w roli głównej, nietypowe zimowe dyktanda graficzne, układanki logiczne tematycznie nawiązujące do świąt, czy zadania oparte na tworzeniu kodu zgodnego z podanymi warunkami, to tylko niektóre z zaproponowanych na webinarze aktywności.

czwartek
20
października, 2022

Webinar Premium Matematyka w grach dydaktycznych ukryta - Ścieżka kodowania

„Matematyka w grach dydaktycznych ukryta” to webinar, na którym warto być jeśli szukasz inspiracji na nieszablonowe zajęcia kształtujące kompetencje matematyczne i nietypowe pomysły na wykorzystanie maty do kodowania. Webinar kierowany nie tylko do nauczycieli, również do rodziców.

wtorek
18
października, 2022

Webinar Premium Matematyka na macie do kodowania - Ścieżka kodowania

„Matematyka na macie do kodowania” to webinar, na którym warto być jeśli szukasz inspiracji na nieszablonowe zajęcia łączące matematykę i kodowanie, pomysłów na wykorzystanie maty na zajęciach z przedszkolakami, inspiracji, które wykorzystasz zaraz po webinarze.

czwartek
29
września, 2022

Webinar Premium Zakodowane lektury - Ścieżka kodowania

„Zakodowane lektury” to webinar, na którym nasza trenerka przedstawi propozycje aktywności rozwijających kompetencje językowe, pokaże w jaki sposób, z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków, robotów edukacyjnych i aplikacji omówić wybrane lektury.

środa
28
września, 2022

Webinar Premium Klocki, kubki oraz „przydasie” - Ścieżka kodowania

„Klocki, kubki oraz przydasie” to webinar, na którym nasza trenerka pokaże jak zamienić łatwo dostępne materiały w zestaw pomocy edukacyjnych, dzięki którym nauczyciel w łatwy sposób zaaranżuje zajęcia rozwijające logiczne, algorytmiczne myślenie i sprzyjające kształtowaniu kompetencji społecznych.

czwartek
8
września, 2022

Webinar Premium Kodowanie i klasy integrowanie - pomysły na aktywności- Ścieżka kodowania

Jeśli szukasz pomysłu na zajęcia zawierające elementy kodowania idealnie sprawdzające się w edukacji wczesnoszkolnej, propozycje wykorzystania maty do kodowania, kubków, krążków podczas zabaw z czytaniem, rozwijających kompetencje matematyczne, poszerzających wiedzę przyrodniczą i jednocześnie integrujących klasę, to ten webinar jest dla Ciebie.

środa
7
września, 2022

Webinar Premium Kodowanie na dywanie - zabawy idealne na start z kodowaniem - Ścieżka kodowania

Kodowanie to rozwój uniwersalnych kompetencji ze szczególnym uwzględnieniem logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i umiejętności współpracy. Chciałabyś/chciałbyś poprowadzić zajęcia z „Kodowania na dywanie”, ale nie wiesz jak to zrobić? Takie zajęcia nie są Ci obce, ale szukasz nowych inspiracji? W jednym i drugim przypadku ten webinar jest dla Ciebie.

wtorek
21
czerwca, 2022

Webinar Premium Zakodowane zabawy plenerowe - "Ścieżka kodowania"

Lato, jesień, zima, wiosna…każda pora roku inna, każda pełna możliwości. Na szkoleniu pokażemy jak z pozoru zwykły spacer możemy zamienić w zakodowaną przygodę, a znalezione naturalne skarby przemienić w pomoce do nauki kodowania. Nasza trenerka wytłumaczy jak w codziennych sytuacjach pokazać dzieciom czym jest pętla i do czego służą obroty.

czwartek
9
czerwca, 2022

Webinar Premium Zakodowane zabawy językowe - "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym nasza trenerka przedstawi propozycje aktywności łączące zabawy językowe z kodowaniem. Pokaże w jakich zabawach sprawdzą się krążki humanistyczne, a w jakich krążki kompetencji kluczowych. Przedstawi propozycje na wykorzystanie maty do kodowania i kolorowych kubków przy pierwszych zabawach z czytaniem. Podzieli się pomysłami na gry, w których w głównej roli wystąpi różnicowanie głosek opozycyjnych.

środa
25
maja, 2022

Webinar Premium Zakodowany czerwiec - "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym nasza trenerka przedstawi propozycje aktywności idealnych na czerwcowe dni. Zakodowany dzień dziecka, a może temat przyjaźni połączony z logicznymi zagadkami i tworzeniem kodu? Zakodowane podsumowanie roku przedszkolnego/szkolnego, temat bezpieczeństwa na wakacyjnych wyjazdach? To tylko niektóre z zagadnień, które poruszymy na webinarze.

czwartek
12
maja, 2022

Webinar Premium Moi rodzice, moja rodzina - "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym nasza trenerka pokaże jak połączyć kodowanie z uroczystościami przedszkolnymi/szkolnymi takimi jak święto rodziny lub dzień mamy/taty. Na webinarze przekonasz się, że kodowanie i zajęcia otwarte dla rodziców, to duet, który idealnie sprawdzi się zarówno w przedszkolu, jak i w szkole.

piątek
29
kwietnia, 2022

Webinar Premium Zajęcia w nurcie STEAM- "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym warto być jeśli szukasz ciekawych aktywności wykorzystujących nie tylko nowoczesne technologie. W przedstawionych propozycjach znajdą się zajęcia konstrukcyjne z wykałaczkami i piankami, warzywa i owoce wykorzystamy do zajęć plastycznych i przybliżających budowę ciała człowieka. Pojawią się też roboty edukacyjne i propozycje aktywności, w których wykorzystany będzie długopis 3D.

wtorek
12
kwietnia, 2022

Webinar Premium Polska pięknie zakodowana - "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym warto być jeśli szukasz ciekawych aktywności łączących kodowanie i wiadomości dotyczące naszego kraju. Na szkoleniu przekonasz się, że o Polsce można rozmawiać na różne sposoby, kształtując przy tym nie tylko kompetencje obywatelskie, ale wszystkie kompetencje kluczowe.

czwartek
31
marca, 2022

Webinar Premium Materiał naturalny i kodowanie. Aktywności z darami natury - "Ścieżka kodowania"

Webinar, na którym przekonasz się, że kodować można nie tylko na macie do kodowania i nie tylko z robotami, wiele przedmiotów z pozoru niezwiązanych z tego typu aktywnościami świetnie sprawdzi się w roli narzędzi do nauki podstaw programowania. Nasza trenerka pokaże jak wykorzystywać je solo i jak połączyć materiał naturalny z typowymi pomocami dydaktycznymi, stworzonymi do zajęć zawierających elementy kodowania.

czwartek
17
marca, 2022

Webinar Premium Zakodowana wiosna, zakodowana Wielkanoc - "Ścieżka Kodowania"

Kolorowe kwiaty, ptaki wracające po zimie do Polski, bogato zdobione pisanki…a przy tym rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, współpraca i dobra zabawa. Najbliższy webinar, to moc inspiracji na marcowe i kwietniowe zajęcia.

czwartek
3
marca, 2022

Webinar Premium Mata i kolorowe kartoniki…nowe inspiracje - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym odkryjesz nowe możliwości zwykłych - niezwykłych karteczek. Zobaczysz, że zaskoczą Cię przedstawione pomysły i od razu wprowadzisz je do swoich zajęć dydaktycznych. To webinar, na którym warto być jeśli szukamy nowych pomysłów na aktywności z kolorowymi kartkami i matą do kodowania. Będzie też kilka pomysłów na wykorzystanie samych kartoników, bez maty. Webinar idealny nie tylko dla nauczycieli, ale też dla rodziców.

czwartek
10
lutego, 2022

Webinar Premium Kolorowe kodowanie… Pomysły na zakodowane aktywności z kolorem - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym dowiesz się, jak wprowadzić kolor na zajęcia z kodowania. Przekonasz się, że barwne kubki i kolorowe kartoniki można wykorzystać nie tylko do układania obrazków i budowania wież, ale do wielu innych zabaw. Poznasz nowe aktywności z wykorzystaniem zarówno kolorowej strony maty do kodowania, jak i tradycyjnej kratownicy. Zobaczysz, że kolor świetnie łączy się z muzyką, ruchem, matematyką…a kubki, to proste narzędzie, które można wykorzystać na 1000 sposobów.

czwartek
27
stycznia, 2022

Webinar Premium Scratch Junior, genial.ly…wirtualne rozwiązania - "Ścieżka Kodowania"

„Scratch Junior, genial.ly…wirtualne rozwiązania”, to webinar, na którym dowiesz się, w jaki sposób można wykorzystać aplikację Scratch Junior i platformę genial.ly na zajęciach zawierających elementy kodowania. Poznasz przykładowe rozwiązania, które w łatwy sposób zmodyfikujesz pod swoje potrzeby i pod potrzeby swoich dzieci.

czwartek
13
stycznia, 2022

Webinar Premium 30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym przedstawimy propozycje aktywności z wykorzystaniem robotów GeniBot i Ozobot. Pokażemy jak krok po kroku wprowadzać roboty do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak maksymalnie wykorzystać ich funkcjonalności, także te mniej popularne.

piątek
17
grudnia, 2021

Webinar Premium Kodowanie w klasach 1-3…rozkład materiału na II semestr - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym zostanie przedstawiony przykładowy rozkład materiału na drugie półrocze z podziałem na klasę pierwszą, drugą i trzecią. Trenerka pokaże aktywności łatwe do przeprowadzenia z uczniami, a przy tym lubiane przez dzieci i uwzględniające treści z zakresu różnych edukacji. Będzie kodowanie na edukacji językowej, matematycznej i przyrodniczej.

czwartek
16
grudnia, 2021

Webinar Premium Zakodowany przedszkolak… Rozkład materiału na II semestr - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym zostanie przedstawiony przykładowy rozkład materiału na drugie półrocze z podziałem na wszystkie grupy wiekowe w przedszkolu. Trenerka pokaże aktywności łatwe do przeprowadzenia z przedszkolakami, a przy tym lubiane przez dzieci i uwzględniające tematykę zajęć realizowaną w drugim semestrze.

piątek
3
grudnia, 2021

Webinar Premium Zakodowana zima…inspiracje na zimowe zabawy - "Ścieżka Kodowania"

Zimowe zajęcia, to szczególny czas… Pełen magii, wyjątkowej atmosfery… Tematy realizowane w grudniu i styczniu idealnie połączą się z kodowaniem. Mikołaj zgubił prezenty i potrzebuje pomocy? Nic trudnego, zagadki logiczne przyjdą z pomocą. Webinar przełożony z 2 grudnia.

czwartek
18
listopada, 2021

Webinar Premium 30 uniwersalnych aktywności z matą do kodowania - "Ścieżka Kodowania"

Webinar, na którym poznasz sprawdzone zabawy edukacyjne z wykorzystaniem maty do kodowania. Webinar przełożony z 4 listopada. Krok po kroku przedstawione zostaną zabawy, które z powodzeniem wprowadzisz do zajęć ze swoimi dziećmi.

czwartek
21
października, 2021

Webinar Premium Ruch, muzyka, prace plastyczne…zakodowany mały artysta - "Ścieżka Kodowania"

Zabawy ruchowe, aktywności muzyczne, zabawy plastyczne i kodowanie? Czy to można połączyć? Oczywiście… I to z korzyścią i dla dzieci i dla nauczyciela. Nauka kodowania to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia… ale też kreatywność, generowanie pomysłów, ruch i świetna zabawa.

czwartek
7
października, 2021

Webinar Premium Od rytmów do pętli, od strzałek do funkcji - "Ścieżka Kodowania"

Scena, duszek, pętle, funkcje…z pozoru nie brzmi to dobrze…a tak naprawdę to wcale nie jest trudne, dodatkowo zrozumienie znaczenia tych pojęć pozwoli zupełnie inaczej podejść do nauki kodowania. „Od rytmów do pętli, od strzałek do funkcji” to webinar, na którym dowiesz się jak prawidłowo tworzyć kod offline, co to znaczy, że mata jest sceną, czym różni się duszek „z twarzą” od tego „bez twarzy” i czym różni się droga od kodu.

czwartek
23
września, 2021

Webinar Premium 30 uniwersalnych pomysłów na zabawy z kolorowymi kubkami - "Ścieżka Kodowania"

Kolorowe kubki…narzędzie proste, łatwo dostępne, tanie, a przy tym dające moc możliwości wykorzystania na zajęciach zawierających elementy kodowania. Kolorowe wieże, sudoku, czy lubię nie lubię, to tylko niektóre z nich… Na webinarze pokażemy cały wachlarz „kubeczkowych” pomysłów. Będzie kolorowo, kreatywnie i radośnie.

czwartek
9
września, 2021

Webinar Premium Zakodowana jesień... Inspiracje na jesienne zabawy - "Ścieżka Kodowania"

Szkolenie online, na którym trenerzy przedstawią jesienne zabawy zawierające elementy kodowania. Będą aktywności dla najmłodszych przedszkolaków i dla uczniów klas 1-3. Pojawi się mata do kodowania, pojawią się kubeczki, roboty edukacyjne i materiał naturalny, którego jesienią nie brakuje i który świetnie urozmaica dziecięce zabawy.

piątek
13
sierpnia, 2021

Webinar Premium Kodowanie pomysłem na innowację… Zróbmy to razem- "Ścieżka Kodowania"

Myślisz o innowacji z kodowania, ale nie wiesz z czym się to dokładnie wiąże? Chcesz napisać i zrealizować innowację, ale boisz się, że nie podołasz, albo że realizowane zajęcia nie będą „wystarczająco innowacyjne”? Masz pomysł na innowację, ale potrzebujesz podpowiedzi i pomocy w jej opracowaniu? Jeśli na któreś z pytań odpowiadasz twierdząco, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

czwartek
1
lipca, 2021

Kodowanie w klasach 1-3... Pewny krok w nowy rok szkolny

Szkolenie online, na którym trenerzy krok po kroku pokażą jak metodycznie wprowadzać elementy kodowania do zajęć dydaktycznych w klasach 1-3. Jak zaplanować swoją pracę, żeby starczyło pomysłów na cały rok, a nauka kodowania była procesem.

poniedziałek
14
czerwca, 2021

Zakodowane przedszkole... Pewny krok w nowy rok przedszkolny

Zajęcia z kodowania, to rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów... To praca zespołowa, szukanie kompromisów, formułowanie argumentów... To rozwój uniwersalnych, kluczowych kompetencji, a przy tym nauka w ruchu, poprzez manipulowanie, doświadczanie i zabawę.

wtorek
1
czerwca, 2021

Kodogranie... Gry planszowe na macie do kodowania

A gdyby tak zamienić matę do kodowania w dużą planszę do różnych gier? Uczyć strategicznego myślenia, utrwalać pojęcia matematyczne oraz wiedzę z zakresu różnych edukacji możemy w sposób budzący pozytywne emocje, poprzez zabawę, grając w różnego rodzaju gry... Webinar dla wszystkich osób, które chcą kreatywnie i efektywnie wykorzystać matę do kodowania nie tylko do zabaw z programowaniem w tle.

poniedziałek
26
kwietnia, 2021

Przedszkolak i zakodowane zabawy na maj i czerwiec

Na webinarze przedstawimy aktywności zawierające elementy kodowania, które tematycznie nawiązywać będą do późnej wiosny/wczesnego lata. Pokażemy zabawy idealne na Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Rodziny. Podczas warsztatu online dowiesz się jak wykorzystać kolorowe kubki, matę, klocki, materiał obrazkowy, roboty edukacyjne do zorganizowania efektywnych i angażujących dzieci zajęć dydaktycznych.

poniedziałek
12
kwietnia, 2021

Przedszkolak i zakodowana matematyka

Webinar premium, kierowany do nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich osób, które chcą kształtować kompetencje matematyczne u najmłodszych. Matematyka dla małego dziecka nie musi być ani nudna, ani trudna, wręcz przeciwnie, może być fascynującą przygodą. Kompetencje matematyczne możemy rozwijać w ruchu i w zabawie poprzez doświadczanie i manipulowanie przedmiotami. Przekonasz się, że mata do kodowania to narzędzie, które daje ogrom edukacyjnych możliwości, poznasz zupełnie nowe aktywności oraz nowe wersje najbardziej lubianych przez dzieci zabaw.

poniedziałek
29
marca, 2021

Ja, ty, my... Kodowanie a rozwijanie kompetencji społecznych

Webinar premium, kierowany do wszystkich osób, dla których ważny jest rozwój społeczny dzieci, z którymi pracują. Pandemia, brak bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami, warunki, które dalekie są od optymalnych, to wszystko ma wpływ na zachowania naszych dzieci. Przedstawimy aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych, a także premierowo przedstawimy scenariusz zajęć z nowego innowacyjnego zestawu edukacyjnego, nakierowanego na rozwój kompetencji społecznych.

czwartek
11
marca, 2021

Kodowanie na dywanie... Zabawy językowe

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel poszukujący ciekawych aktywności, do wykorzystania na zajęciach rozwijających szeroko rozumiane kompetencje językowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przedstawimy aktywności nakierowane na rozwój kompetencji językowych w różnych aspektach, omówimy zabawy usprawniające komunikację, zabawy logopedyczne oraz gry utrwalające zasady ortograficzne, znajomość części mowy i części zdania.

czwartek
25
lutego, 2021

Wiosenne kodowanie na dywanie...nowe aktywności

Webinar premium, na którym przedstawimy zakodowane zabawy, które będą idealne na wiosnę...w ruch pójdzie mata do kodowania, kolorowe kubki i krążki. Poznacie nowe rymowanki do układania na macie do kodowania obrazków, przedstawimy gry dydaktyczne związane z wiosennymi przysłowiami...a także specjalny scenariusz na powitanie wiosny.

wtorek
9
lutego, 2021

Roboty edukacyjne bez tajemnic...metodyka wprowadzania robotów

Jeśli dysponujesz robotami edukacyjnymi i nie wiesz co z nimi zrobić, albo rozważasz kupno robotów i nie chcesz żeby „trafiły do szafy” to ten webinar jest dla Ciebie. Pokażemy, że zajęcia z robotami są ciekawe i wartościowe dla dzieci, jednocześnie nie muszą być ani trudne, ani kłopotliwe dla nauczyciela. Zainspirujemy do pracy z robotami, pokażemy gotowe, łatwe do zrealizowania pomysły na aktywności.

piątek
29
stycznia, 2021

Do przodu, do tyłu, obrót...tworzymy kod przy pomocy symboli graficznych

Webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel wprowadzający elementy kodowania do swoich zajęć. Wytłumaczymy jak prawidłowo tworzyć program z wykorzystaniem symboli graficznych, jak wprowadzać dzieciom obroty, żeby były dla nich zrozumiałe. Jeśli nie wiesz do czego służą te „wszystkie strzałki”, nie rozumiesz dlaczego nie zawsze kierunek strzałki zgadza się z kierunkiem poruszania się bohatera, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

piątek
6
listopada, 2020

Przedszkolak w świecie kodowania część II

Przedszkolak w świecie kodowania część II, to 3h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pierwsza część webinaru cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, druga będzie jej kontynuacją. Omówimy nowe aktywności, skupimy się głównie na zadaniach, które mogą zostać zrealizowane stacjonarnie lub przy minimalnej modyfikacji zdalnie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski.

czwartek
15
października, 2020

Kodowanie w edukacji wczesnoszkolnej... baza pomysłów

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel pracujący z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Zaprezentujemy aktywności rozwijające różne kompetencje: matematyczne, językowe, społeczne. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę w szkole, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, w sytuacji kiedy nie masz dostępu do specjalistycznego sprzętu, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

czwartek
17
września, 2020

Przedszkolak w świecie kodowania

Certyfikowany 3 h webinar premium, w którym powinien wziąć udział każdy nauczyciel przedszkola. Pokażemy, że zajęcia z kodowania nie muszą być dla nauczyciela trudne do zorganizowania i mogą być bardzo atrakcyjne dla dzieci. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją zakodowaną przygodę, jak poradzić sobie z zajęciami z kodowania w okresie adaptacji, w okresie szczególnego reżimu sanitarnego, to ten webinar jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Webinar poprowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski

środa
19
sierpnia, 2020

Kodowanie na dywanie - bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
14
sierpnia, 2020

Kodowanie na dywanie - kształtujemy kompetencje kluczowe

Certyfikowany 3 h webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

poniedziałek
22
czerwca, 2020

Kodowanie na dywanie jako innowacja pedagogiczna

Certyfikowany webinar premium dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, którzy chcieliby wprowadzić innowację pedagogiczną opartą o „Kodowanie na dywanie”. Webinar poprowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

piątek
5
czerwca, 2020

Kodowanie na dywanie... Uniwersalne gry i zabawy

Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków. Czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie. Swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi i swoimi pomysłami na naukę i zabawę kodowaniem podzieli się Anna Świć. Webinar poprowadzi wspólnie z Rafałem Mitkowskim.

Na stronie internetowej
wykorzystujemy pliki cookies.

Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji na temat plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności